گردشگري منطقه 22

بام لند

آیا بام لند ساختار شکنی کرده است؟

اینکه از نظر معماری ساختار شکنی شده است یا خیر جای بحث دارد اما از آنجایی که همه افراد برای مراکز خرید و تجاری به دنبال ساختمان های سر به فلک کشیده می گردند، بام لند کمی عجیب به نظر می رسد. البته این تعجب بسیار جذاب است. وقتی قرار است در بام لند گشت و گذار است کل زمان خود را در یک ساختمان نمی گذرانید و این تنوع لحظه ای قطعاً یکی از ویژگی های جذاب این مجموعه است. دکوراسیون جذاب و حس و حال هر بخش با روحیات شما سازگار خواهد شد.

کشف راز افقی بودن بام لند از نظر معمار آن

دوست داریم کمی از زبان معمار بام لند بشنویم. معماران به چنین طراحی که همه چیز در کنار هم چیده شده است معماری افقی می گویند. بخش غربی تهران یعنی شهرک چیتگر مدتهاست که مورد توجه مردم قرار گرفته است. اگر به این شهرک دقت کنید ساختمان های بلند مرتبه ای می بینید که به صورت فشرده در کنار هم قرار دارند و ظاهری عجیب را شکل داده اند. معمار بام لند می گوید، وقتی یک فضای تکراری را دیدم تصمیم گرفتم یک جرقه جدید را به عمل بنشانم.

ترکیب شکل ظاهری بام لند به صورت معماری ایرانی و اروپایی است. بخش اروپایی آن در دکوراسیون و ویترین های مغازه ها به وضوح مشخص شده است اما معماری سنتی ایرانی در بخش بخش این مجموعه دیده می شود. به بالای ساختمان ها که دقت کنید بادگیر های سنتی وجود دارد که مربوط به احیای سنت ایرانی اصیل هستند.

از بالا که به بام لند دقت کنید یک مجموعه بازار سنتی و قدیمی دیده می شود که احتمالاً هدف معمار نیز همین بوده است! در نمای این مجموعه از مصالح سیمان صاف و آجرهای قدیمی قهوه ای رنگ استفاده شده است که ایرانی بودن آن در کل جهان خاص و برجسته به نظر برسد.

و اما فوت آخر در طراحی بام لند! بگذارید یک بار دیگر بگوییم که بام لند تنها یک مرکز خرید نیست! پس نگران این موضوع نباشید که چرا باید مجوز داده شود این میزان زمین برای مرکز خرید استفاده شود! در طراحی بام لند از فضای شهری و تجاری به صورت تلفیقی استفاده شده است در واقع در فضای تجاری مشخص می شود که مردم مشغول به چه کاری هستند اما در فضای شهری قرار است همه چیز جذاب تر باشد!

فضایی که مردم قرار است در آن قدم بزنند، تفریح کنند و به کافه و رستوران بروند و این تلفیق کاربری یک ایده بی نظیر است که توانسته بام لند را به یک شهر مینیاتوری تبدیل کند.

بام لند کمی دقیقتر

حالا می خواهیم کمی دقیقتر به بام لند بپردازیم. مناظری که در بام لند منتظر شما است پارک جنگلی چیتگر و شهرک چیتگر است. خط ساحلی دریاچه به بام لند نزدیک است. این بخش برای پیاده روی بسیار جذاب است. کافه و رستوران های بام لند در طبقات بالای ویلا بسیار فضای جذابی بوده و می توانید از فضای موجود لذت ببرید. اگر عکاس باشید این منطقه برای شما بسیار جذاب خواهد بود.

وارد بام لند شویم

نوبتی هم باشد، نوبت به فضای داخلی بام لند می رسد که مجموعه ای جذاب و دل انگیز است. بام لند به سه بخش اصلی تقسیم شده است:

1- کافه و رستوران بام لند

2- فروشگاه های بام لند

3- امکانات تفریحی بام لند

شکم گردی در بام لند

اولین بخش از بام لند به رستوران ها و کافه های جذاب آن مربوط می شود پس اگر خرید ندارید می توانید خودتان را دعوت به یک غذای بین المللی خوش طعم کنید. تنوع غذایی در رستوران بام لند بسیار زیاد است و یک تجربه ناب برای گردشگران محسوب می شود. تنوع غذای ایرانی و بین المللی در این بخش بسیار جذاب است.

رستوران های ایرانی بام لند

رستوران دروازه طهرون

– رستوران ته دیگ

– چلوکباب رفتاری

– رستوران سماک

– رستوران چراغان

رستوران های بین المللی بام لند

رستوران ترکی بی کباب

-رستوران چینی چینا باکس

– رستوران عربی زاهدالعراقی

– رستوران لبنانی باب البحر

– رستوران فرنگی کوبابا-تومو

– رستوران ایتالیایی رومانا پلاس

– رستوران هندی روتی

لیست فست فود های مهم بام لند

– جوگریل

– ممد استیک هاوس

– باروژ

– برگر فکتوری

– چیکن فکتوری

– رولینجا

– سالادبار ورف

– نایابارا

در رستوران کشتی رویال لانژ گشتی بزنید

وقتی می گوییم کشتی همه به فکر سفر هستند و این موضوع سبب می شود که کمی اشتباه کنند. واژه کشتی مربوط به اسم کافه رستورانی در بام لند است که هم بسیار جذاب است و هم از نظر غذا وضعیت متنوعی دارد. رستوران رویال لانژ بر روی یک کشتی راه اندازی شده است و به طور کلی مزیت زیادی دارد و چشم انداز جذابی را شامل شده است. این رستوران دقیقاً در کنار آب قرار دارد و فضای منطقه ای خوبی را شامل شده است. این کشتی جذاب از زمان 9:30 الی 10:30 شروع به حرکت می کند و زمانی که در حال صرف غذا هستید می توانید از محیط موجود لذت ببرید و همینطور یک دور روی دریاچه نیز زده باشید.

اگر دوست داشته باشید می توانید مراسم خود را برای دیدارهای کاری و دوستانه یا خانوادگی با ظرفیت 40 الی 50 رزرو کنید و از فضای این رستوران جذاب لذت ببرید. دقت کنید که این رستوران دارای موقعیت منطقه ای بسیار جذابی است و چشم انداز خوبی را شامل شده است.

کافه های مشهور در بام لند

آنتیکا کافه

– ایلی کافه

– بابا کافه

– بستنی ورف

– خانه فوتبال

– چای بار رستا

– کافه آمفی

– کافه امضا

– کافه بالن رویایی

– کافه باپاری

– کافه رستوران لانجین

– کافه دوکاتی

– کافه رستوران ویکولو

– کافه روژ

– کافه شمرون

– کافه قمر

– کافه لایم پلاس

– کافه ورف

فروشگاه گردی در بام لند

هر آنچه از یک مرکز خرید انتظار دارید در بام لند برای شما فراهم می شود. منطقه 22 تهران یکی از مناطق بی نظیر فروشگاه گردی محسوب می شود و بام لند در لیست مواردی است که می تواند بسیار جذاب و دل انگیز باشد.

لیست فروشگاه های بام لند

جین وست (در طبقه همکف)

– بنتون (در  طبقه همکف)

– ال‌سی‌وایکیکی (در طبقه زیر همکف)

– مانگو (در طبقه‌های همکف و زیر همکف)

– جی‌اوکس (در طبقه همکف)

– اسکچرز (زیر همکف)

– کالینز (طبقه همکف)

– آدولفو دومینگز (زیر همکف)

– آنتونی موراتو (همکف)

– او‌.وی.اِس (همکف)

– کیا گالری (زیر همکف)

– سواروسکی (زیر همکف)

– سواچ (همکف)

– ریما گالری (همکف)

– ریباک (زیر همکف)

– آدیداس (همکف)

-تاتی پاریس (زیر همکف)

– سام لند (همکف)

تفریحات جذاب در بام لند

اگر به ماهیگیری علاقه داشته باشید پس بام لند انتخاب خوبی برای شما است. کلوپ ماهیگیری در بام لند موقعیت خوبی را شکل داده است و یک سری ابزار و لوازم خاص نیز مدنظر است که می تواند تجربه ای جذاب برای شما داشته باشد. 32 جایگاه ماهیگیری در بام لند وجود دارد که در روزهای خاص سال شلوغ می شود و بهتر است زمان را در نظر بگیرید و بیلط را از قبل فراهم کنید.

اگر عضو کلوپ ماهیگیری باشید می توانید هزینه های خود را بسیار کمتر کنید!

تفریحات نسل جدید در بام لند

وقتی یک مجموعه تفریحی و تجاری طراحی و اجرا می شود باید رویکرد تفریحات آن نیز جدید و جذاب به نظر برسد در غیر این صورت طرفداران کمی خواهد داشت. تفریح نسل جدید به عنوان واقعیت مجازی شناخته می شود که شامل بازی های شامل تیر اندازی، زیردریایی، تور تفریحی و ترن هوایی است. زمانی که تجربه واقعیت مجازی برای شما فراهم می شود می توانید مرز بین واقعیت و مجازی را درک کنید.

وی آر یک واژه روتین در بام لند است که بارها به گوش شما می رسد. در واقع این واژه مخفف کلمه واقعیت مجازی است. در وی آر بام لند می توانید بر روی یک صندلی بنشینید اما خودتان را بر روی قله برفی تصور کنید، وسط یک مسابقه کارتینگ مهیج ببینید و یا روی موج های آرام در حرکت باشید!
در وی آر یک سری عینک دیجیتال به شما داده می شود که باید روی چشمتان قرار بگیرد تا دنیایی جدید را تجربه کنید. این بازی بین 5 الی 10 دقیقه زمان به خود اختصاص می دهد.

دوچرخه سواری در بام لند

منطقه 22 تهران است و این یعنی هوای خوب، منطقه خوب و امکاناتی خوب و دل انگیز! همه چیز برای پیاده روی و دوچرخه سواری عالی است. دو تا دور بام لند که بگردید دوچرخه سواری به شما پیشنهاد می شود. مسیر 6 کیلومتری فراهم است که برای دوچرخه سواری گزینه خوبی است. محیطی رنج و دل باز که می تواند آرامشی بی نظیر را به شما هدیه دهد.

قایق سواری در بام لند را فراموش نکنید

کسانی که شهرک چیتگر را دیده اند، احتمالاً بارها قصد تجربه قایق سواری در بام لند را داشته اند. در یک بخش از بام لند مسیر قایق سواری خوبی برای شما فراهم شده است. انواع قایق های پدالی و موتوری و شارژی فراهم است و همینطور قایق های خانوادگی یا اتوبوسی نیز کار می کنند که تجربه ای جالب و غیر تکراری خواهد بود.

تشک پرش آزاد یک هیجان جذاب در بام لند است. این تشک ها پرشی جانانه را فراهم می سازند. تا به حال فکر کرده اید که سقوط آزاد بدون استفاده از هر نوع بند محافظ چه حسی خواهد داشت؟ این امکان در بام لند در اختیار شما قرار می گیرد که خودتان را از یک ارتفاع پرت کنید و چند ثانیه ای به خود احساس هیجان منتقل کنید.

اسکای فلای در بام لند

اگر اهل پرواز در اوج باشید اسکای فلای گزینه بسیار خوبی است. این تفریح به این شکل است که باید روی صندلی جای بگیرید و حفاظ های ایمنی را ببندید و سرعت خود را زیاد کنید و به سمت بالا حرکت کنید. اگر مشکل قلبی دارید بهتر است به سراغ بازی دیگری بروید.

اگر شهرک چیتگر منطقه 22 تهران برای شما جالب است زمانی را برای تفریح در بام لند نیز در نظر بگیرید. مثلاً می توانید با دوست خود رقابت کنید و فوتبال دستی عجیب بام لند را انتخاب کنید.

دسترسی به بام لند

برای بازدید از بام لند باید به منطقه 22 تهران بروید. از خط 5 مترو استفاده کنید و در ایستگاه چیتگر پیاده شوید. در این بخش پایانه های تاکسی هستند که شما را به خیابان هوانیروز می رساند. در صورتی که می خواهید با اتوبوس بروید می توانید از اتوبوس های خط 323 پایانه آزادی و شهید باقری استفاده کنید که هر دو مورد در کنار بام لند ایستگاه دارند. می توانید سوار این اتوبوس ها شوید و در ایستگاه بلوار کاشان نیز پیاده شوید. از آنجا تا بام لند چند دقیقه پیاده روی خواهید داشت.

بام لند دنیای عجیبی دارد، اگر روز را برای بازدید از این مجموعه انتخاب کنید اغلب افراد در تاب خرید هستند و اگر شب را انتخاب کنید به دنبال رستوران گردی هستند و دوست دارند فضایی برای آرامش داشته باشند. سراسر بام لند نورانی است و از نورپردازی های خطی بی نظیری در این مجموعه استفاده شده است. شما از 11 صبح تا 11 شب زمان دارید تا از این مجموعه دیدن کنید.

دو نکته در مورد بام لند را از یاد نبرید: اول اینکه وضعیت منطقه ای این بخش در زمستان و تابستان فرق دارد پس باید لباس مناسب پوشید. اگر در شهرک چیتگر هستید می توانید بازدید از بام لند را در بیش از یک روز انجام دهید تا بتوانید به همه بخش های آن دسترسی داشته باشید. می توانید از فضای بام لند نهایت استفاده را ببرید و به صورتی در این منطقه حضور داشته باشید که هم خرید خود را انجام دهید و هم شکم گردی کنید. دوربین عکاسی خود را برداری و کتانی خود را به پا کنید و از دنیای جذاب بام لند منطقه 22 تهران استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *