دسته‌بندی نشده

املاک چیتگر

املاک چیتگر ، به منطقه ۲۲ تهران اشاره دارد که در شمال غرب این شهر واقع شده است. منطقه‌ی چیتگر یکی از  محله‌های بزرگ تهران بوده و به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. مساحت این منطقه حدود ۶۲۰۰ هکتار بوده و ۱۳۰۰ هکتار آن را فضای سبز فراگرفته است. از دلایل محبوبیت این منطقه، شهرک‌های جدید و مدرن آن هستند که با وجود برج‌های بلند و ساختمان‌های نوساز، نمی‌توان آن را جزء محله‌های قدیمی تهران حساب کرد. علاوه بر آن، این منطقه از تهران، به دلیل وجود مناطق گردشگری مانند دریاچه و جنگل، از آلودگی کمتری هم برخوردار می‌باشد. املاک بهنام، یکی از معتبرترین سایت‌هایی است که به املاک چیتگر اختصاص یافته است. برای دریافت آخرین اخبار مسکن منطقه ۲۲، می‌توانید املاک بهنام را بررسی کنید.

املاک چیتگر

درباره املاک چیتگر

در شهرک و املاک چیتگر، حدود بیست هزار واحد مسکونی در حال ساخت است که بخشی از آن نیز ساخته شده است. همان طور که گفتیم؛ این منطقه، یکی از لاکچری‌ترین و بزرگ‌ترین مناطق تهران بوده و به دو بخش شمالی و جنوبی و دارای پهنه های : پهنه A ، پهنه B ، پهنه C و پهنه D یا همان پهنه طبیعت تقسیم شده است. بخش شمالی، در شمال بزرگ‌راه شهید لشکری و در جنوب اتوبان شهید همت قرار گرفته است. چیتگر شمالی از شرق به شهرک راه‌آهن و از غرب به شهرک کارمندان شهرداری محدود می‌شود. چیتگر جنوبی نیز، در جنوب بزرگ‌راه شهید لشکری، شمال بزرگراه فتح، شرق بلوار کرمان خودرو و غرب شهرک دانشگاه تهران قرار گرفته است. محله‌های وردآورد، شهرک شهرداری، شهرک دانشگاه تهران، چیتگر شمالی و شهرک سینمایی غزال در نزدیکی چیتگر جنوبی قرار گرفته‌اند.

املاک چیتگر

مناطق دیدنی چیتگر

منطقه چیتگر، یکی از مناطق گردشگری تهران بوده و از امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری برخوردار شده است.

مراکز خرید: یکی از اولین مراکز خرید فضای باز در ایران، مجموعه تجاری-تفریحی بام لند است که در قسمت شمالی املاک چیتگر واقع شده است. این مرکز خرید که تقریبا ۱۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، دارای ترکیب معماری ایرانی و اروپایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این مرکز خرید ۱۲ رستوران، شهر موسیقی، شهر فرهنگ و شهر سلامتی راه‌اندازی شده است.

پارک جنگلی: از دلایل پاکی هوای چیتگر، وجود پارک جنگلی است که سراسر آن را درختان سوزنی برگ و پهن برگ فراگرفته است. در این پارک، مجتمع فرهنگی، زمین بازی، پیست دوچرخه سواری، رستوران، آلاچیق، چادرهای اقامتی، سالن اجتماعی، پارکینگ و بوفه وجود دارد.

دریاچه مصنوعی خلیج فارس: دریاچه خلیج فارس که به نام دریاچه چیتگر نیز شناخته می‌شود، در ضلع شمالی منطقه چیتگر واقع شده است. این دریاچه، به دلیل وسیع بودن و امکانات تفریحی مانند رستوران و مرکز خرید، به عنوان محبوب‌ترین جاذبه تفریحی تهران شناخته می‌شود.

املاک چیتگر

موقعیت مکانی چیتگر

املاک چیتگر، در واقع در منطقه ۲۲ تهران قرار گرفته است و جزء تهران محسوب می‌شود. برای همین نمی‌توان فاصله آن از تهران را مشخص کرد. با این‌حال، می‌توان فاصله‌ منطقه محبوب چیتگر یعنی دریاچه مصنوعی را از برخی نقاط تهران بررسی کرد. دریاچه مصنوعی از تهران‌پارس تقریبا ۳۶ کیلومتر، از تجریش ۳۲ کیلومتر، از میدان آزادی ۱۹ کیلومتر و از میدان امام خمینی ۲۹ کیلومتر فاصله دارد.

 برای دسترسی از نقاط مختلف تهران به چیتگر، می‌توان از مترو استفاده کرد. ایستگاه مترو چیتگر، یکی از ایستگاه‌های خط ۵ مترو است که از سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است. مترو چیتگر، در کیلومتر هشتم اتوبان تهران – کرج قرار گرفته است. بعد از پیاده شدن از مترو، برای دسترسی به شهرک چیتگر، می‌توانید سوار اتوبوس‌های واقع شده در فضای بیرونی مترو شوید. 

املاک چیتگر

مساحت چیتگر

منطقه ۲۲ دارای ۶ ناحیه، ۱۲ محله و ۲۸ شهرک با ۵۸۸۱ هکتار وسعت است. شهروندان منطقه بیست و دو به واسطه آزادراه تهران – کرج در جنوب، بزرگراه شهید خرازی در شمال، بزرگراه آزادگان در غرب و همچنین بزرگراه شهید همدانی در میانه این منطقه به شبکه بزرگراهی تهران و نیز شبکه بین شهری مناطق شمالی ایران دسترسی خوبی دارند. املاک چیتگر بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری در منطقه می باشد املاک منطقه 22 از همه نظر بهترین رشد را در سال های اخیر داشته است .

تاریخچه املاک چیتگر

در دهه ۱۳۴۰ پیوستن اراضی کنونی منطقه ۲۲ به بافت شهری تهران آغاز گردیده است. باتوجه به گزارش‌های تاریخی، مالکان اولیه اراضی منطقه خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بودند. پس از تصویب نخستین طرح جامع تهران در سال ۱۳۴۹ منطقه با نام شهر جدید کن در سال‌های دهه پنجاه زیر ساخت و ساز رفت. در فاصله سال‌های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۸ حدود ۲۰ درصد اراضی منطقه تفکیک شد، مالکان جزئی پیدا کرد. بقیه اراضی به قطعات بزرگ (۱۰۰۰ مترمربع به بالا) تقسیم شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی اراضی فرمانفرمایان و فیروزگر ملی اعلام شد و تعدادی از آنها به سازمان زمین شهری واگذار شد.

در فاصله سال‌های دهه شصت، ۲۵ درصد اراضی توسط نیروهای مسلح جهت ساخت و ساز پادگان‌های نظامی مورد استفاده قرار گرفت. همچنین در قسمتی از اراضی املاک چیتگر این منطقه نیز تعاونی‌های مسکن شروع به شهرک‌سازی کردند. با توجه به رشد ساختمان سازی و افزایش جمعیت شهرداری تهران بر آن شد تا اراضی شمال غرب تهران را به محدوده خدماتی شهر تهران الحاق نماید؛ بر این اساس تهیه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بنا به توصیه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۱۳۷۰ در دستور کار مهندسین مشاور قرار گرفت. در سال ۱۳۷۳ مطالعات تهیه شده توسط مشاور با عنوان طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تصویب شد. در سال ۱۳۷۸ پس از رفع ایرادهای طرح قبلی طرح تفصیلی جدید به تصویب رسید و در تاریخ هشتم شهریورماه ۱۳۷۹ شهرداری این منطقه فعالیتش را آغاز کرد.این منطقه تاریخچه بسیار خوبی دارد .

ایستگاه های مترو املاک منطقه 22

ایستگاه مترو چیتگر     ایستگاه مترو ایران خودرو      ایستگاه مترو ورشگاه آزادی     ایستگاه مترو وردآورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *